Dni MATEMATYKI PDF Drukuj Email

Dni Matematyki

w Publicznej Szkole Podstawowej nr 10 im. Henryka Sieniewicza w Opolu

„Wy nie wiecie co to jest matematyka! Wy myślicie: liczby, liczby! Nie! A ona śpiewa, gra jak kryształ. Cała dusza tonie w dźwięcznym, przejrzystym krysztale.”
Stanisław Brzozowski

Matematyka zajmuje szczególne miejsce wśród wszystkich nauk, przez wielu uważana jest za ich „Królową”,  dlatego też w naszej Szkole  po raz pierwszy obchodzimy Dni Matematyki.

Głównym celem projektu jest uświadomienie uczniom, że matematyka to nie tylko trudne zadania, suche liczby i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda. W ramach projektu uczniowie wykonają interesujące zadania, które m.in. pozwolą im zauważyć związek matematyki z codziennością, wezmą udział w konkursie „Koło fortuny”, a także będą doskonalili umiejętność współdziałania w grupie.

Za nami już pierwsza konkurencja. Uczniowie wykonali plakaty. Hasłem przewodnim było „Drzewo matematyczne”. Efekty prac można oglądać na drzwiach sal lekcyjnych. Wszyscy uczniowie podczas realizacji zadania świetnie się bawili. Z niecierpliwością czekają na kolejną konkurencję – Figurolandię.

mod_vvisit_counterWszystkie dni1936047

Twoje IP: 18.206.175.155