Z życia szkoły 2018/2019
Konkurs - „TOLERANCJA" moja wizja PDF Drukuj Email

Laureaci szkolnego konkursu  w ramach doradztwa zawodowego dla uczniów kl VII

„TOLERANCJA" moja wizja

Emilia Mandela

Zasia Blicharz

Amelia Zajdel

Emilka Hanack

Aleksandra Hebda

Katarzyna Adamowicz

Dni MATEMATYKI PDF Drukuj Email

Dni Matematyki

w Publicznej Szkole Podstawowej nr 10 im. Henryka Sieniewicza w Opolu

„Wy nie wiecie co to jest matematyka! Wy myślicie: liczby, liczby! Nie! A ona śpiewa, gra jak kryształ. Cała dusza tonie w dźwięcznym, przejrzystym krysztale.”
Stanisław Brzozowski

Matematyka zajmuje szczególne miejsce wśród wszystkich nauk, przez wielu uważana jest za ich „Królową”,  dlatego też w naszej Szkole  po raz pierwszy obchodzimy Dni Matematyki.

Głównym celem projektu jest uświadomienie uczniom, że matematyka to nie tylko trudne zadania, suche liczby i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda. W ramach projektu uczniowie wykonają interesujące zadania, które m.in. pozwolą im zauważyć związek matematyki z codziennością, wezmą udział w konkursie „Koło fortuny”, a także będą doskonalili umiejętność współdziałania w grupie.

Za nami już pierwsza konkurencja. Uczniowie wykonali plakaty. Hasłem przewodnim było „Drzewo matematyczne”. Efekty prac można oglądać na drzwiach sal lekcyjnych. Wszyscy uczniowie podczas realizacji zadania świetnie się bawili. Z niecierpliwością czekają na kolejną konkurencję – Figurolandię.

Kartki z życzeniami PDF Drukuj Email

Kartki z życzeniami wykonane  przez naszych uczniów zostały przekazane dla podopiecznych Opolskiego Zakładu Opiekuńczo Leczniczego.

Wesołych Świąt i szczęśliwego nowego Roku 2019 PDF Drukuj Email

Ho! Ho! Mikołaj Święty już niesie prezenty, życzymy wszystkiego co najlepsze, zdrowia i radości, w karpiu mało ości.

Gwiazdka na niebie radość zwiastuje, a Wam wszystkim niech serce się ciągle raduje.

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku życzą

grono pedagogiczne i pracownicy PSP nr 10 w Opolu